O nas

Portal mals.pl powstał w 2009 roku. Od początku działalności naszym głównym celem jest gromadzenie i udostępnianie wszelkich artykułów, publikacji i materiałów związanych z rasą alaskan malamute, a służących edukacji przyszłych i obecnych właścicieli tych psów. W obszarze naszego zainteresowania pozostają nade wszystko tematy związane ze świadomym zakupem/adopcją takiego psa, uwrażliwieniem na jego specyficzne potrzeby i problemy wychowawcze jakie często pojawiają się w związku z tymi psami. Zasadnicza część naszego serwisu to strefa właściciela, czyli pomysły na to jak wychować alaskana, jak zorganizować wspólny czas, jak zapewnić mu właściwy trening, jak się zabrać do wystawiania i jak pielęgnować i dbać o jego zdrowie.

Na naszych stronach podejmujemy również trudny temat hodowania alaskanów, starając się zebrać i przybliżyć osobom zainteresowanym podstawową wiedzę niezbędną do podjęcia decyzji o hodowaniu. Na naszych stronach nie udzielamy jednak instruktaży dotyczących rozrodu psów.

Nasz portal nie jest stroną o psach – jest miejscem dla ludzi : miłośników i właścicieli alaskanów. Wielu naszych czytelników posiada psy bez rodowodu, w typie rasy – to również miejsce dla nich. Stanowczo jednak sprzeciwiamy się hodowaniu psów poza strukturami międzynarodowej organizacji FCI (w Polsce reprezentowanej jedynie przez Związek Kynologiczny w Polsce), uczulamy na zagrożenia związane z zakupem psów poza hodowlami rejestrowanymi w ZKwP i informujemy jak dodatkowo sprawdzić rzetelność nawet tych zarejestrowanych hodowli.

Od 2012 roku w serwisie Facebook prowadzimy nasz fanpage.

Współpracujemy z Fundacją Adopcje Malamutów, Serwisem Rodowody Alaskan Malamute i Forum Alaskan Malamute – inicjatywami niezależnymi, działającymi dla rasy bezinteresownie.

kontakt z nami:
redakcja@mals.pl

mals

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Wordpress Blogs.