Trening z oponą

To prowizoryczna forma malamuciego treningu zaprzęgowego, gdzie malamut swoim tempem ciągnie ładunek. To prosty i niekłopotliwy sposób na nawet codzienny trening, a także dobry wstęp do nauki samodzielnego ciągania. Umożliwia on pilotowanie psa poprzez równległy marsz przy nim, bez zmiany obciążenia (opona cały czas ciągnie się zanim). Stopniowo można zostawać w tyle zostawiając malamuta na przedzie.

Malamuta ubieramy w klasyczną uprząż, na końcu amortyzowanej liny umieszczamy oponę. Może to być nawet niewielka opona, jej wagę możemy regulować dokładając do środka kamieni lub zlodowaciałego śniegu. Waga obciążenia powinna być taka, aby poruszanie się wiązało się z wysiłkiem - malamut powinien ciągnąć wygięty w łuk, z głową opuszczoną nisko. Opona może być treningiem zarówno siły jak i i wytrzymałości, aby uzyskać pożądany efekt należy operować dystansem i obciążeniem. Trenować z obciążeniem mogą jednak tylko dorosłe malamuty, przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych.

Malamuci junior może cignąć jedynie nieobciążoną małą oponę, dającą jedynie wrażenie że coś się za nim ciągnie, ale nie sprawiającą, że będzie wkładał w to ćwiczenie wysiłek. Przed dodaniem obciążenia psa należy przebadać pod kątem dysplazji stawów.

 

sposób upięcia opony aby kontrolować tempo i zapobiec ewentualnej .. ucieczce :

trening z oponą :
Akcesoria przydatne do dyscypliny :

Szelki typu Sled (Manmat) Szelki typu Guard (Manmat)
Linka z amortyzatorem (Manmat)(na 1-2 psy) Pas do canicrossu (Manmat)

autor: trustin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Preview:

Spam Protection by WP-SpamFree

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Wordpress Blogs.